سوالات متداول

از طریق وب با موبایل یا کامپیوتر، می‌توانید برای رسیدگی به چالش‌های رایج سلامت رفتاری، از حریم خصوصی و راحتی خانه خود، رو در رو به یک روانشناس یا مشاور مراجعه کنید. خدمات درمانی آنلاین در سراسر کشور در دسترس است و شامل شبکه ای متشکل از روانپزشک، روانشناس، مددکار اجتماعی و سایر رشته های بهداشت روان با طیف گسترده ای از تخصص ها است.

روانشناسان و مشاوران ما برای جلسات برنامه ریزی شده در دسترس هستند. برای برنامه ریزی وقت جلسات آنلاین، وارد سیستم شوید و زمانی را که برای شما مناسب تر است با هماهنگی با خودتان انتخاب می کنید.

یک ویزیت درمانی معمولی ۴۵ دقیقه است. میانگین تعداد ویزیت‌هایی که یک بیمار انجام می‌دهد شش جلسه است، اما هر بیمار یک برنامه درمانی جداگانه دارد و درمانگر شما ممکن است تعداد ویزیت‌های بیشتر یا کمتری را توصیه کند.

از هر چهار نفر، یک نفر در طول زندگی تحت تاثیر ناراحتی عاطفی قرار می گیرد، اما از هر هشت نفر فقط یک نفر به دنبال مراقبت است. از نگرانی‌های مزمن مانند افسردگی و اضطراب گرفته تا استرس‌های اخیر ناشی از رویدادهایی مانند غم و اندوه، طلاق، زایمان،فقدان عزیزان، یائسگی یا سایر تغییرات عمده زندگی، درمان آنلاین امکان رابطه درمانی مطمئن و راحت را با درمانگران دارای مجوز و بسیار آموزش دیده فراهم می‌کند.

در اینجا چند دلیل وجود دارد که مردم برای مراجعه به درمانگر آنلاین ترغیب می شوند:

 • «احساس می‌کنم احتمالاً باید به یک درمانگر مراجعه کنم، اما واقعاً نمی‌توانم آن را در برنامه‌ی بیش از حد پر مشغله روازانه ام قرار دهم.»
 • “من در محل کار استرس دارم و به کسی نیاز دارم که با او صحبت کنم.”
 • “من مشکلات رابطه دارم و نمی دانم به کجا باید مراجعه کنم.”
 • “نمی دانم چرا اینقدر غمگین هستم.”
 • “من فقط به کسی نیاز دارم که با او صحبت کنم.”
 • “در منطقه من درمانگران زیادی وجود ندارد.”
 • من مطمئن نیستم که آیا یک درمانگر می تواند به من در رفع اضطراب کمک کند یا نه.
 • درمانگر من در مرخصی زایمان است و نمی‌خواهم به کلینیک بروم.»
 • من به تازگی نقل مکان کرده ام و هیچ درمانگری را در منطقه خود نمی شناسم.
 • “من فقط به یک نظر دوم برای تصمیم نیاز دارم.”

یک جلسه درمانی آنلاین اساساً همان مراجعه به مطب است، اما با راحتی و مکان انتخابی شما. از شما در مورد علائم عاطفی فعلی، عوامل بالقوه موثر در بروز این علائم، سابقه شما و آنچه می‌خواهید در درمان انجام دهید سؤال می‌شود. با استفاده از این اطلاعات، درمانگر شما یک ارزیابی کامل ایجاد کرده و یک برنامه درمانی را توصیه می کند. این یک مکالمه مداوم خواهد بود که با تغییر نیازهای شما در طول زمان سازگار می شود.

ورود به مشاوره گام بزرگی در مراقبت از خود است و رابطه شما با درمانگر بخش مهمی از موفقیت شما در درمان است. از مصاحبه با بیش از یک درمانگر برای یافتن درمانگر با تجربه، با صلاحیت و دارای مهارت‌های حرفه‌ای که به شما امکان می‌دهد به بهترین شکل ممکن خود تبدیل شوید، تردید نکنید. یک درمانگر خوب به تصمیم شما احترام می گذارد.

هنگام در نظر گرفتن خدمات بهداشت روان، نیازی به سوال یا نگرانی در مورد اینکه آیا مشکلات شما به اندازه کافی “بزرگ” هستند وجود ندارد. هر کس می تواند در طول زندگی خود از حمایت سلامت روان بهره مند شود، و فکر کردن به سلامت عاطفی به عنوان جنبه دیگری از سلامت کلی شما که باید نظارت و حفظ کنید می تواند مفید باشد. درست همانطور که برای معاینات منظم و نیازهای غیر فوری به دندانپزشک یا پزشک مراجعه می کنید، سلامت روان شما نیز از توجه پیشگیرانه و منظم سود می برد. به خاطر داشته باشید که درمان نباید یک تعهد طولانی مدت باشد. برخی از افراد از یک یا دو جلسه سود می برند در حالی که برخی دیگر ممکن است با دوره طولانی تر درمان به بهترین وجه کمک بگیرند.

اولین جلسه مشاوره آنلاین در مورد آشنایی با یکدیگر و آشنایی با سلامت از راه دور است، اگر قبلاً از آن استفاده نکرده اید. اکثر مردم به سرعت با این فناوری احساس راحتی می کنند. درمانگر شما از شما در مورد اینکه چه چیزی باعث شد تا یک قرار درمانی را تعیین کنید و همچنین در مورد سایر زمینه های زندگی و تجربیات شما سؤالاتی می پرسد. هدف آنها این است که درباره شما و نیازهای شما اطلاعات مفیدی کسب کند تا بتوانند به بهترین شکل به شما کمک کنند.

در حالی که ممکن است تمرکز بسیار روی خود و زندگی خود تجربه جدیدی باشد، به یاد داشته باشید که می توانید با سرعتی که برای شما راحت تر است پیش بروید. درمانگر شما همچنین می خواهد مطمئن باشد که می تواند نیازهای شما را برآورده کند. درست مانند هر محیط دیگری، درمانگران دارای نقاط قوت، ضعف و زمینه های مهارتی مختلفی هستند که ممکن است دقیقاً آن چیزی نباشد که شما نیاز دارید.

اولین جلسه درمانی همچنین فرصتی برای شماست تا به این فکر کنید که آیا درمانگر برای شما مناسب است یا خیر. یکی از مهم ترین عوامل در موفقیت درمان، ارتباط مثبت بین درمانگر و مراجع است و مهم است که شما به عنوان یک مراجع احساس راحتی کنید و مطمئن باشید که درمانگر شما می تواند به شما کمک کند. ما مراجعین را تشویق می‌کنیم تا با درمانگری که احساس می‌کنند با او ارتباط خوبی دارند، کار کنند، حتی اگر اولین کسی نباشد که سعی می‌کنند.

شما همچنین شروع به صحبت در مورد اهداف یا آنچه که امیدوارید از درمان به دست آورید، خواهید کرد. در حالی که فکر کردن از قبل در مورد این موارد قبل از اولین جلسه می تواند به شما کمک کند، اگر مطمئن نیستید که چه اهدافی دارید یا حتی از دلایل دقیقی که چرا برای شروع درمان انگیزه دارید آگاه نیستید، نگران نباشید. بیان این چیزها در قالب کلمات دشوار است و درمانگران برای کمک به افراد برای شروع از صفر و درک بهتر افکار، احساسات و زمینه های بالقوه بهبود آموزش دیده اند. مهم این است که اولین قدم را بردارید!

قبل از اولین جلسه خود با فکر کردن به اینکه چه چیزی شما را وادار به جستجوی درمان کرد و چه چیزی ممکن است بخواهید از آن  به دست آورید می تواند کمک کند. در حالی که شناسایی اهدافی که باید برای رسیدن به آنها کار کرد می تواند مفید باشد، اما اگر مطمئن نیستید که می خواهید در درمان به چه چیزی برسید، مشکلی ندارد. درمانگران در کمک به افراد، احساس راحتی، پاسخ دادن به سوالات و همکاری با شما برای تعیین مسیر آموزش دیده و با تجربه هستند.

زمانی که کار را بین جلسات ادامه دهید، درمان بیشترین تاثیر را دارد. این ممکن است به معنای صرفاً تأمل در مورد آنچه شما و درمانگرتان بحث می‌کنید نباشد، با تمرین مهارت‌های جدید یا پیشنهاد فعالیت‌ها، یادداشت روزانه، یا تکمیل «تکالیف خانه» مانند خواندن پیشنهادی، کاربرگ‌ها، گزارش افکار یا خلق و خو و غیره شما متوجه تغییرات در افکار یا رفتارتان خواهید شد، به یاد داشته باشید، هرچه تلاش بیشتری برای درمان انجام دهید، مزایای بیشتری خواهید دید.

از این منابع کمک بگیرید آنها می توانند به شما کمک فوری ارائه دهند:

با تلفن ۱۲۳ تماس بگیرید.

https://irancrisisline.org/get-help/text

اگر سوالی دارید از ما بپرسید

فرم ثبت سوالات شما

  صفحه اصلی
  حساب کاربری
  0
  جستجو
  Verified by MonsterInsights